Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Naučná literatura > Pragensie - literatura >

Zmizelá Praha Dodatky III

Zmizelá Praha Dodatky III

Cena produktu Zmizelá Praha Dodatky III není známa.

 

Popis produktu Zmizelá Praha Dodatky III: Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy Novodobá úprava a kvapná přestavba starých částí Prahy, zahájená v polovině 19. století a motivovaná hospodářskými a technickými, ale i uměle...  Více informací


Zmizelá Praha Dodatky III - popis

Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy Novodobá úprava a kvapná přestavba starých částí Prahy, zahájená v polovině 19. století a motivovaná hospodářskými a technickými, ale i uměleckými důvody, zničila největší část krásného stavebního dědictví města z 12. až 18. století. V letech 1916–1948 vyšel soubor pěti knih, jež pomocí dobových fotografií mapovaly neblahý zásah nové doby do staré Prahy. Tento cyklus doplňují tři nové svazky, které se soustřeďují zejména na zásahy po roce 1945. První z nich je věnován změnám v historickém jádru města, druhý a třetí historickým předměstím a okrajům města na pravém a levém břehu Vltavy. PhDr. Kateřina Bečková (1957), spravuje sbírku starých fotografií v Muzeu hlavního Města Prahy, od roku 2000 předsedkyně Klubu za starou Prahu, autorka publikací o staré Praze.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Zmizelá Praha Dodatky III užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Osobní rozvoj nebo Obrazové publikace, Marketing a design, Hudební teorie.